Historie klubu

Klub sběratelú pivních kuriozit  SPREVAR  Šluknov byl  založen při  Českém sdružení klubů historie pivovarnictví se sídlem v Pardubicích dne  11.12.2004.  U jeho zrodu bylo sedm sběratelů ze Šluknovského výbežku a okolí. Nyní má klub celkem 8 členů jejichž sbírky obsahují  pivní etikety, tácky, korunkové uzávěry, pivovarské účtenky, kalendáříky a staré lahve do r.1948. Členové klubu se pravidelně scházejí jednou za měsíc v restauraci Bohemia ve Šluknově. Hlavní náplní  naší činnosti jsou vzájemné výměny a společné nebo individualní návštěvy setkání sběratelů /burz/ po celé ČR  a  SRN. Uspořádali jsme ve spoloupráci s Městským úřadem ve Šluknově již dvě výstavy z exponátů našich sbírek. První v roce 2005 a druhou v r.2012, obě byli hojně navštíveny a určitě se veřejnosti líbili. V roce 2018 jsme v rámci pivních slavností ve Šluknově vystavovali exponáty ze sbírek členů našeho klubu.

Fota zde/ https://www.zonerama.com/fidelko/Album/4626083/

Bohužel v posledních letech se počet členů našeho klubu stále snižuje a noví zájemci se i přes propagaci našeho klubu nehlásí. Prosíme proto všechny, kteří sbírají něco co má spojitost s pivem, a bydlí ve Šluknovském výběžku nebo blízkém okolí, neváhejte a přijdte mezi nás !!!!!!!!

Zájemci kontaktujte kteréhokoliv člena klubu nebo pište na adresu sprevar.klub@seznam.cz .