Historie klubu

Klub sběratelú pivních kuriozit  SPREVAR  Šluknov byl  založen při  Českém sdružení klubů historie pivovarnictví se sídlem v Pardubicích dne  11.12.2004.  U jeho zrodu bylo sedm sběratelů ze Šluknovského výbežku a okolí. Nyní má klub celkem 8 členů jejichž sbírky obsahují  pivní etikety, tácky, korunkové uzávěry, pivovarské účtenky, kalendáříky a staré lahve do r.1948. Členové klubu se pravidelně scházejí jednou za měsíc v restauraci Bohemia ve Šluknově. Hlavní náplní  naší činnosti jsou vzájemné výměny a společné nebo individualní návštěvy setkání sběratelů /burz/ po celé ČR  a  SRN. Uspořádali jsme ve spoloupráci s Městským úřadem ve Šluknově již dvě výstavy z exponátů našich sbírek. První v roce 2005 a druhou v r.2012, obě byli hojně navštíveny a určitě se veřejnosti líbili. V budoucnosti bychom rádi opět nějakou výstavu uspořádali. Rádi přivítame mezi  sebou další  sběratele ze Šluknovského výběžku a okolí, kteří též sbírají vše okolo piva. Bohužel se v poslední době počet členů našeho klubu stále snižuje. Žádáme všechny kdo sbírají něco od piva, rozšířte naše řady, neváhejte a přijdte mezi nás!!!!!  Zájemci kontaktujte některého z členů klubu nebo prostřednictvím emailové adresy sprevar.klub@seznam.cz .